Telefon
do rejestracji
85 733 93 50
Jak łatwo i bezpiecznie zacząć nosić soczewki kontaktowe
  1. Umów się na wizytę. Zaznacz, że chcesz zacząć nosić soczewki kontaktowe.
  2. W czasie wizyty specjalista wykona badanie wzroku, określi wadę, zaproponuje odpowiednie soczewki. W przypadku osób poniżej 18 roku życia badanie przeprowadzane jest po kroplach rozszerzających źrenicę, celem wykluczenia zaburzeń akomodacji. Zależnie od potrzeb zaproponujemy soczewki do noszenia okazjonalnego (wymiennie z okularami) np. do uprawiania sportu czy wyjścia na imprezę najlepsze będą soczewki jednodniowe (wyrzucamy je po zdjęciu). Do częstego/codziennego noszenia – soczewki miesięczne, które po zdjęciu na noc będą czyszczone i przechowywane w specjalnym pojemniczku. Badanie wzroku (refrakcji) pod kątem doboru soczewek kontaktowych i sam ich dobór trwa około 20 minut. Czas nauki zakładania, zdejmowania, pielęgnacji zależy od zdolności manualnych (ok. 20 minut).
  3. Rekomendujemy pierwszą wizytę kontrolną w ciągu 1-2 tygodni od dnia dopasowania soczewek. Na wizycie kontrolnej otrzymasz specjalną ofertę na zakup większego pakietu soczewek – możesz z niego skorzystać, jeśli zechcesz.
  4. W przypadku jakiegokolwiek problemu specjalista udzieli szybkiej pomocy, wymieni uszkodzoną soczewkę, udzieli rady. Wizyty kontrolne pozwolą specjaliście obserwować zmiany, wykryć wszelkie wczesne symptomy chorób i ewentualnych problemów. Kupując soczewki w naszym Gabinecie, unikniesz ryzyka zakupu podróbek i będziesz mieć możliwość reklamacji.

 

Powyższa publikacja nie określa jedynego właściwego postępowania, a jest jedynie wyrazem poglądów Gabinet Okulistyczny Optimex Radosław Żywalewski. Informacje zawarte w poniższej publikacji nie zwalniają od przeprowadzenia badania okulistycznego i stosowania się do zaleceń lekarza wykonującego badanie. Gabinet Okulistyczny Optimex Radosław Żywalewski ani Radosław Żywalewski nie ponoszą odpowiedzialności za żadne szkody, które mogłyby być w jakikolwiek sposób związane z materiałem zawartym w tej publikacji.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelka dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez pisemnej zgody Gabinet Okulistyczny Optimex Radosław Żywalewski zabronione. Prośby o możliwość wykorzystania materiałów zawartych w publikacji należy kierować do Gabinetu Okulistycznego Optimex Radosław Żywalewski.

Umów się na wizytę ze specjalistą 85 733 93 50